Dobrozdání

Blues-Folk

Dobrozdání

Opavské blues-folkové duo Jury Bosáka (Sonyk Bel, Expedice Apalucha) a Kamila Quise – Dobrozdání vzniklo na podzim 2006. Repertoár dua je založen především na osobité autorské tvorbě a českých textech Jury Bosáka, vycházející z tuzemských i zahraničních, především písničkářských ikon. Základem zvuku dua jsou akustické kytary, kombinované v některých skladbách rezofonickou kytarou – dobrem. Odtud název Dobro-zdání.

Nejčastěji Dobrozdání vystupuje v akustickém triu s Tomášem Havrankem (Expedice Apalucha) na foukací harmoniku, nebo v kvartetu ještě s bubeníkem Janem Stejskalem (Sonyk Bel). Příležitostně má s sebou další členy či hosty. Vrcholem pak jsou koncerty šestičlenné formace, kterou s sebou přinesl projekt Kutra/Bosák/Quis – Běs v srdci mém, kde se přidávají i Oldřich Kutra (Kolo Kolo Mlýnský) jako třetí zpívající u elektrické kytary a Petr Kašný za klávesami (Sonyk Bel, Heimat). Hudba Dobrozdání je tedy variabilní, široká a posluchačům otevřená skrz generace a žánry jako blues, folk, rock, country, či šanson.

Duo má za sebou dvě dvojdesky – Dobrozdání (2008), Ježišmarja bluesfolk! (2011), společně s hudebníkem a básníkem Oldřichem Kutrou vytvořilo jedinečný regionální textařský projekt, dvojdesku – Běs v srdci mém (2013). V roce 2016 pak Jura Bosák a Kamil Quis vytvořili hudbu k filmové pohádce Pavla Vaňáska a vítkovské ochotnické divadelní společnosti Arcus – Čertova skála.
Přáním Dobrozdání je nerušit vkus ani akustičtěji, ani beatověji raženým posluchačům, naopak jim dát volbu a přece je stmelit dobrým českým textem i hudbou.

Složení kapely, různé kombinace, dle příležitostí a možností:
Jura Bosák – zpěv, ak. kytara, dobro Kamil Quis – zpěv, ak. kytara Tomáš Havranek – foukací harmonika Jan Stejskal – bicí, perkuse Oldřich Kutra – zpěv, el. kytara Petr Kašný – syntezátor

Ukázky hudby:

Odkazy:

bandzone.cz/dobrozdani

facebook.com/dobrozdani

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři