Tonya Graves

koncert, Funky, Blues, Pop

je americká zpěvačka žijící v Praze, se narodila 17. prosince 1969 v Peekskill, (stát New York, USA). Roku 1992 absolvovala divadelní a hudební herectví na State Univesity of New York v New Paltzu.

Od února 1995 žije v Praze, kde se jako zpěvačka zvládající blues, swing, rock, pop i funk trvale zabydlela na české hudební scéně, kde střídavě působila v kapelách Luboš Andršt Blues BandLiquid HarmonyTonny Blues BandMonkey BusinessTonya Graves & Her Rhytm Desperados.

V letech 1996–2004 získala s Liquid Harmony a Monkey Business celekm 11 nominací v nejrůznějších kategoriích a 4 vítězství. Svými vokály se podílela na četných koncertních i studiových projektech (její diskografie je už takřka nepřehledná). Je držitelkou 6 výročních cen Akademie populární hudby Anděl. Typem, temperamentem i projevem zaujala také filmaře. Nejprve si zahrála v tv. filmech IGUO-IGUA (2002) a RYTMUS V PATÁCH (2009). Na plátna kin se uvedla rolí Mbo, sestry černošského malíře Samuela (Jean Michel Francis Gogo), hlavního hrdiny Svátkovy tragikomedie BLÍZKO NEBE/CLOSE TO HEAVEN (2005). Jiří Menzel ji ve své adaptaci Hrabalova románu OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE (2006), svěřil roli habešského císaře.

Zahrála si i sekretářku amerického diplomata Thorna (Liev Schreiber), hlavního hrdiny remakového hororu SATAN PŘICHÁZÍ/THE OMEN (2006), který točil hlavně v Praze irský režisér John Moore.

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři