Expedice Apalucha

blues-beat

Expedice Apalucha

Opavská kapela Expedice Apalucha hraje od roku 2000. Svůj styl, hledající fůze skrz především rock, pop v návaznosti na blues, nazývá bluesbeat. Poměrně typický nástroj pro Apaluchu je foukací harmonika v rukou Tomáše Havránka, české texty frontmana Jury Bosáka (Dobrozdání, Sonyk Bel) rovněž dělají autorskou tvorbu kapely osobitou a nezaměnitelnou. Muzikantské tělo kapely stojí na baskytaristovi Jiřím Paterovi (Ladě), bubeníkovi Vaškovi Žůrkovi (Made in 60´s) a kytaristovi Patrikovi Kubějovi (Shy Spy), který s kapelou působí nově asi dva roky.

Opavané mohou Apaluchu znát i z poměrně oblíbených sezonních „expedičních“ plesů, kterými kapela podporuje svou autorskou tvůrčí činnost. Na svém kontě má tři dlouhohrající desky, z toho druhá deska V POLOJASNU získala ocenění časopisu ROCK & POP jako tip měsíce listopadu 2006 a třetí, jistě ne na dlouho poslední, deska SAHARA, byla realizována k desetiletí kapely.

Nyní repertoár Expedice obsahuje, vedle tradičních písní, mnoho nových a čerstvých skladeb.

Odkazy:

www.expedice-apalucha.com
bandzone.cz/expediceapalucha
facebook.com/expediceapalucha

 

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři