Floex dj set

26.
2018
Electronica
Gottfrei – Krnovská 14/13 ve vnitrobloku 23:00—00:00

Floex dj set

Klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec narozený a žijící v Praze. Soundtracky vydává pod vlastním jménem “Tomáš Dvořák” zatímco svou sólovou tvorbu pod hlavičkou projektu Floex. Klíčovým nástrojem v jeho tvorbě je klarinet, na který hraje od malička. Je zásadní nejen z pohledu instrumentálního, ale i z pohledu kompozičního a barvy výsledného zvuku.

Do povědomí se jeho hudba dostala především díky debutové desce Pocustone (2001), která spojovala v té době relativně izolované prvky nu-jazzu, elektronické hudby či soudobé vážné hudby (Cena Anděl 2001, nominace na Evropskou cenu nezávislých vydavatelství Qwartz). Deska je rovněž zmiňována v anketách nejdůležitějších titulů posledního desetiletí na české scéně.

Tomáš je také znám svou spoluprací s Amanitou Design. Vytvořil soundtracky ke hrám Samorost II (2006) a Machinarium (2009). Machinarium Soundtrack se stal ve světové herní komunitě vyslovenou senzací. Je v superlativech zmiňován v desítkách světových recenzí a rovněž byl vyhlášen nejlepším soundtrackem za rok 2009 ve světově nejčtenějším magazínu o PC hrách – PC Gamer.

Je rovněž autorem několika unikátních hudebních interaktivních instalací a performancí (RGBKřižovatka, Živá PartituraArchifon I.), které byly vytvořeny zejména v letech 2002-2007 v době jeho studia na Pražské Akademii výtvarných umění.

Deset let po debutové desce v roce 2011 vydává Floex nové album Zorya. Nová deska dále zkoumá možnosti propojení akustické a elektronické hudby. Patrná je inspirace minimalismem, stejně tak jako experimentálnějšími polohami elektroniky. Zorya, jejíž název je inspirován Slovanskou bohyní noci “Zoryou Polunochnayou” odkrývá hlubší a podvědomější vrstvy emocí v hudbě. Paradoxně deska je zřejmě nejenergičtějším titulem ve Floexí diskografii, skladby jsou charakteristické svou proměnlivostí, organičností, příběhovostí. Zorya byla oceněná žánrovými cenami Anděl v kategorii alternativní hudba a elektronická hudba a též nominovaná na cenu Apollo a Vinyla.

V roce 2013 spatřilo světlo světa EP s názvem Gone, které uzavírá kapitolu po Zorye a reflektuje hudbu, se kterou Floex v současné době koncertuje.

Diskografie
2001 – Pocustone (Quazidelict records)
2006 – Samorost II Soundtrack (Amanita Design, Quazidelict records)
2009 – Machinarium Soundtrack (Amanita Design, Minority Records)
2011 – Zorya (Amanita Design, Minority Records)
2013 – Gone EP (Denovali records)

 

Ukázky hudby:

Odkazy:

www.floex.cz

facebook.com/floex.official

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři