FreiPlatz

FreiPlatz / opavská klubová noc

Multižánrový hudební festival

Idea / podporovat opavskou klubovou scénu a městský kulturní život

Opavská klubová noc FreiPlatz je dvoudenní festival, který se snaží o propojení kulturních scén hudebních klubů, barů, kaváren, restaurací a veřejného prostoru s multižánrovým programem. Návštěvníkům nabízí pestrou paletu hudebních programů v podobě koncertů, poslechových a tanečních večírků, workshopů, soutěží i divadelních představení. Během jednoho víkendu se představí řada (nejen) českých umělců a interpretů.
Za cíl si klademe co možná nejširší kulturní vyžití a dobrou zábavu pro všechny věkové skupiny.

Cíl a přínos pro město

Cílem tohoto projektu je rehabilitace opavské klubové scény a rozšíření jejího povědomí o ni mezi širší veřejnost. „FreiPlatz“ nabídne návštěvníkům pestrou paletu hudebních programů v podobě koncertů, poslechových a tanečních večírků, vizuální požitky z výtvarných výstav, workshopů, přednášek, autorských čtení i divadelních představení. Během jednoho víkendu se představí řada (nejen) opavských umělců a interpretů. Specifický program bude probíhat souběžně hned na několika určených místech ve městě. V opavských klubech, barech, galeriích i vzdělávacích institucích má za úkol nastavit určitý nadstandard služeb během konání festivalu, a tím přispět k celkovému posunu úrovně zúčastněných podniků do budoucna. Multižánrový městský festival FreiPlatz má za úkol přilákat nejen domácí publikum, ale tímto přitažlivým programem prezentovat kulturní vyžití v našem městě i mimoopavské společnosti.

Každé zainteresované místo má pro účastníka připravené nejrůznější benefity (např.: V podobě akčních drinků či občerstvení). Rovněž jsou zde zahrnuty motivační soutěže o dárky apod. (např.: V případě, že účastník během noci navštíví všechna místa, bude odměněn dárkem.) Tímto bychom návštěvníky chtěli motivovat k co možná největší aktivitě při návštěvě zúčastněných podniků.

V případě organizačního úspěchu a zájmu publika bychom tento festival připravovali pravidelně 2x do roka (na podzim – orientace spíše na produkci ve vnitřních prostorách, na jaře – kombinace open-air produkce, produkce v interiérech a v městském veřejném prostoru). V následujících ročnících festivalu počítáme s rozšířením o další opavské kluby a instituce, zahrnutím většího množství nejrůznějších uměleckých žánrů a projektů, a tím chceme nabídnout návštěvníkům větší škálu kulturního požitku.

Showreel z jarní ročníku 2018

Showreel z podzimní ročníku 2017

Showreel z jarního ročníku 2017

 Showreel z podzimní ročníku 2016

Showreel z jarního ročníku 2016

Projekt FreiPlatz je volné sdružení opavských provozovatelů klubů, studentů a nadšenců umění a hudby.

Pořadatelé projektu:
Galerie Gottfrei – MgA. Václav Minařík a MgA. Martina Minařík Pavelková, Tomáš Feik a spoluorganizátoři

Informace pro média – reklamní podklady a tisková zprava ke stažení, dále reporty a showreal

Přílohy / Press:

Napište nám jaké máte požadavky / vm@gottfrei.com

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři