Heimat

Alternative Jazz-Rock

Heimat

Hudba s vlivy jazzu, alternativního rocku, electra a world music.

Heimat je z němčiny a přibližně znamená vlast, domov. Pro nás Heimat znamená prostředí ve kterém se spolu s našimi blízkými cítíme především bezpečně. Zároveň je to ale prostředí otevřené. Vadí nám především hrubší a vulgárnější zevšeobecňování a zjednodušování. Nepřestaneme přece mít rádi například zpěv Nusrat Fateh Ali Khana, jen kvůli zdánlivě logické lince: Pákistán=Islám=Islámský stát. My si myslíme, že hudba má pořád stejný dar, a to spíše spojovat. Že je ve své podstatě politikou, nebo náboženstvím nepolapitelná. I když často zneužívaná. Hudebně je pro nás Heimatem, ve kterém se jako posluchači cítíme dobře, opravdu leccos. Jsme však bohužel výrazně omezení tím, co umíme my sami zahrát.

A proč jsme si zvolili název z němčiny? Za prvé se nám líbí, jak až téměř starobyle slovo zní, za druhé nás svým způsobem fascinuje jak sedmdesát let po druhé světové válce německé slovo vlast některým evokuje nacismus a jeho hrůzy. A za třetí: Ano, většina z nás tady v Opavě bydlí v domě po někom, kdo svůj Heimat musel opustit, vetšinou jen proto, že patřil k německé národnosti. Takže třeba z piety k těmto nám neznámým obyvatelům míst, kde se dnes zatím cítíme bezpečně my. Ale stejně tak by se mohla kapela jmenovat třeba v jidiš: Heym. PU

Ukázky hudby:

Odkazy:

Facebook kapely

www.heimat.cz

 

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři