Kapitán Demo

Rap

Kapitán Demo

jako jedno z alter eg hudebníka, producenta, dýdžeje a moderátora Jiřího Buriana (syna písničkáře, hudebníka a spisovatele Jana Buriana a vnuka hudebního skladatele a divadelníka E. F. Buriana). V roce 2008 společně s Lenkou Kovaříkovou a Tadeášem Haagerem vymysleli tuto fiktivní postavu a dnes již mají na kontě tři alba – Demolice (2012), Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se až budeš normální (2015) a Bez klobouku Boss (2017).
V pichlavých textech a s frázováním parodujícím tuzemský hip hop se zábavně, s humorem, nadsázkou a občas i ostře a jízlivě se pouští do kritiky české nátury, životního stylu, postoje a samozřejmě si nenechá ujít, s přímočarou drzostí, také kritiku české hudební scény.

„Beru to podobně jako když herec hraje různé role nebo spíše jako režisér, který režíruje více divadelních představení různého žánru. Svým způsobem je to pro mě taková terapie.“

„Na projektu je nejlepší, že fanoušci i novináři s námi tu hru hrají také. Před každým vystoupením posíláme požadavky pořadatelům, které jsou ještě nesmyslnější, než jaké má taková Madonna. Když to pořadatelé pochopí jako vtip, poznáme, že je to správné místo pro vystoupení Kapitána Dema,“ řekl Burian. (zdroj: https://www.lidovky.cz)

Ukázky hudby:

Odkazy:

facebook.com/demokapitan

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři