Michal Mitro: OSC^n

Workshop, Synth-Noise

WORKSHOP

OSC^n – Open Source Collaborative Noise

MATIČNÍ DŮM
14:00 – 18:00 / Workshop
19.00 / Koncert účastníků workshopu
Jak si jednoduše postavit vlastní analogový syntezátor bez pájení.

Na tomto workshopu se účastníci naučí postavit a ovládat jednoduchý, ale mnohostranný polyfonický analogový sytezátor za pomocí „breadboardu“ – metody zapojování obvodů bez nutnosti pájení. Syntézator může být ovládaný manuálně pomocí potenciometrů nebo světelných rezistorů (jako u thereminu) případně pomocí předmětů vedoucích elektřinu, například rostlin nebo lidské pokožky (tzv. bio-feedback)… Při konstrukci syntezátoru budou účastníkům vysvětleny, představeny a otestovány principy elektronické a zvukové syntézy. Tato zkušenost poskytne účastníkům solidní vstupní bázi pro další prozkoumávání širokého pole DIY syntezátorů a elektorniky obecně. Účastníci získají jistotu v konstruování „OSC^n syntezátoru“, v jeho multiplikaci a modifikaci pro vlastní potřebu.

Po ukončení praktické části workshopu, přizve umělec a skladatel Michal Mitro všechny účastníky k vystoupení v Temporary Noise Orchestra v rámci festivalového programu. Členové orchestru zahrají na své nově postavené syntezátory. Vystoupení by nemělo pouze povzbudit účastníky ke zvládnutí a sebejistému využití jejich syntezátorů, ale také demonstrovat hudební kvality zdánlivě hlukových nástrojů.

Workshop se uskuteční jako součást festivalu Freiplatz.
pořádá sdružení Bludný kámen

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři