Never Sol

Melancholic-Synth-Darkpop

Never Sol

Melancholická synthpopová producentka Never Sol vydala v říjnu své druhé studiové album CHAMALEO. Po úspěšném křtu, který se konal v Paláci Akropolis, vyráží příští rok s novým repertoárem a v novém tří členném live složení na koncertní podia.

CHAMALEO Druhá studiová nahrávka CHAMALEO obsahuje jedenáct písní a Sára ji nahrála ve své strahovské audio-botanické svatyni. Album se opírá především o zvuk analogových syntezátorů promítajících se v melancholických harmoniích.

Nahrávka přenese posluchače do surrealistických krajin vytvořených spletitým vrstvením zvukových ploch hlasů a syntezátorů. Mezinárodní premiéru mělo CHAMALAEO na renomovaném Newyorském hudebním blogu INDIE CURRENT Nahrávka se rozlévá do ambientních rovin, umí však i zatnout drápky a ruchovými či zkreslenými elementy zbortit jinak rozechvělé zvukové linie. Ono celé „Chamaleo“ je surrealistická planina zahalená do tmavších odstínů. Never Sol našla svůj vlastní hudební jazyk a natočila křehký noční soundtrack. (Musicserver)

Za pomocí tradičních syntezátorových zvuků skladby důsledně budují svou atmosféru, hrají si s neotřelými samply, vrství snové plochy a elektornický chlad prosvětlují tajuplnými vokály. Investují nemálo fantazie a její schopnost vyžadují i od posluchače. (Headliner)

Pět let strávených po uši v synt’ácích je znát, nahrávka je barevnějsí než ta předchozí, návaznost ale bezpečně jistí vyzrálý zpěv. Chamaleo si víc hraje, a přestože nikam nespěchá, působí živěji. Přibyly rytmické podklady a Never Sol se nebojí napálit osmdesátkový virbl nebo zpívat do uječeného modularního patche. (FULLMOON)

BIOGRAFIE Never Sol natočila své debutové album Under Quit (2013) ve spolupráci s Janem P. Muchowem (EOST). V roce 2014 bylo Under Quiet vydáno v reedici celosvětově německým labelem Denovali Records. Never Sol se v minulých letech zůčastnila prestižní Red Bull Music Academy v Tokyu, vystupovala s elektroakustickým projektem Tomáše Dvořáka Floex a vytvořila hudbu pro několik tanečních představení kolektivu Burkicom. Rok 2017 a 2018 věnovala Never Sol čas nahrávání svého druhého alba CHAMALEO, u kterého se tentokrát ujala i produkce. V minulých letech Never Sol koncertovala po ČR i v zahraničí: Eurosonic Noorderslag 2018, Palác Akropolis (Audiovizuální performance, koncert s orchestrem) Pohoda Festival, Colours of Ostrava, Electronic Music Festival EMAF Tokyo, Knockdown Centre New York, Open The Portal LA, Stodola Warsaw, Německé turné s Johnem Lemkem (Dresden, Hannover, Berlin, Karlsruhe, Munich..), Essen Denovali Festival, Haldern Pop Festival a další.

Ukázky hudby:

Odkazy:

facebook.com/NeverSol

instagram.com/never_sol

neversol.cz

youtube.com/user/saraneversol

open.spotify.com/album

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři