Schwarzprior

Electro-Rap

Schwarzprior

Kapela Schwarzprior vznikla v roce 2009 jako jedna z uměleckých činností trojice výtvarníků z Fakulty umění Ostravské univerzity. experimentální audio – vizuální projekt je spojením naštěkaného přímočarého textu z úst pološíleného nervně se škubajícího vokalisty, bláznivým electro podkresem s hodně tvrdými beaty, oslňujících světel zapadajících do čiročiré tmy, extravagantní projekce a hlavně vizuální provokace. Temná elektronika a lehce absurdní texty. Kašlou na moderní trendy a žánrově směřují k dark wave a gotickému rocku z osmdesátých let. Je to audio – vizuální peklo, které se musí zažít na vlastní kůži.

V roce 2014 vydala debutové album IDDQD, které chystala několik let a několikrát zcela přepracovávala. Vypomáhal jim s ní guru české elektronické scény Moimir Papalescu a vedle produkce se postaral také o mastering a mix. Na cenách Vinyla 2014 byla oceněna jako objev roku.

„Schwarzprior ubližují své tvorbě tak zaníceně, až ji činí neodolatelnou. Z posledních českých produktů, co jsem měl možnost slyšet, jednoznačně vyčnívají a není to jen šestým smyslem vrozené zvrácenosti. Konečně zase někdo, kdo jen nepapouškuje ozvěny zpoza hranic a netváří se u toho extrémně důležitě.“  (http://www.echoes-zine.cz/recenze/schwarzprior-iddqd)

Členové:

 

Ukázky hudby:

Odkazy:

facebook.com/SCHWARZPRIOR

instagram.com/schwarzprior

bandzone.cz/schwarzprior

Média

Youtube

Aktuality jsou na Facebooku

Více o interpretech, aktuality, upozornění, soutěže a výzvy, to vše najdete na naších facebook stránkách.

Sponzoři & mecenáši

Milé firmy a mecenáši, neustále hledáme sponzory a máme pro Vás připravené různé reklamní formáty a služby. Pokud Vás tento kulturní projekt zajímá, tak neváhejte a zkontaktujte se s námi. Na slyšenou.

Partneři

Všichni provozovatelé klubů a barů, kulturní instituce, školy a lidé se zájmem a nápady. Napište nám.

Partneři